arabul-alsat
arabul-alsat
3-adimda-besin-etiketi-okuma-yontemi alerjik-cocuklar-icin-5-onlem- erkek-kisirliginda-mikrocip-avantaji celik-cig-sut-satisinin-yasaklanmasi-soz-konusu-degil kurubaklagillerin-9-faydasi balik-tuketmek-icin-12-onemli-neden aci-biber-omru-uzatiyor bebeklerde-kolik-sorununa-akupunktur-tedavisi migrene-karsi-hacamat soguk-havalara-kis-caylari-kalkani

Bilinçli bir gıda tüketicisi olmanın yolu besin etiketlerini doğru okumaktan geçiyor. Çünkü paketli gıdaların arkasında bulunan karışık etiketler, aslında bize içerikleri hakkında

“Ya çocuğum bilmeden yerse!” Anne babaların yüreğini ağzına getiren bir sorun alerjik şok. Örneğin değil bir fıstık tanesi, fıstığın tozunun bile olması ya da değil bir bardak

Uzun bir süredir kullanımda olan mikro akışkan çip teknolojisi ile sperm seçimi, kısırlık sorunu yaşayan erkeklere önemli avantaj sağlıyor. Tüp bebek uzmanlarına göre yöntem, yüzde

Çiğ sütün doğrudan arzına ilişkin açıklama yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, "Çiğ süt satışının yasaklanması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil" dedi.

Bağışık güçlendirici beslenmede kurubaklagiller ilk sıralarda yer alıyor. Kuru fasulye, mercimek, nohut, bakla, barbunya, börülce gibi besinlerin özellikle kış aylarında düzenli olarak

Cildin erken yaşlanmasını, saçların kurumasını ve yıpranmasını önlüyor… Bağışıklık sistemini güçlendiriyor… Zihni açarak unutkanlığa karşı etkili oluyor… Keskin gözler

Yemeklerini acıyla tatlandırmaktan hoşlananlara iyi haber İngiliz, Çin ve Amerikalı bilimcilerden geldi. Bilim insanlarının ortak araştırması; acılı yiyecekler tüketmenin, kanser, kalp

Bilim insanları her 5 bebekten birinde görülen ve "kolik" olarak tanımlanan ağlama nöbetleri için yeni bir tedavi yöntemi keşfetti. Haftada 2 kez yapılan akupunktur tedavisiyle ağlama

İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde açılan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi yaklaşık 1 aydır faaliyette. Merkeze en çok migren, depresyon ve eklem ağrıları

Kış havasının hastalıklara yol açmaması için beslenmede eksik edilmemesi gerekenler arasında kış çayları da bulunuyor. Ancak bu içeceklerin yarar yerine zarar vermemesi için

3-adimda-besin-etiketi-okuma-yontemi

3 adımda besin etiketi okuma yöntemi!

Bilinçli bir gıda tüketicisi olmanın yolu besin etiketlerini doğru okumaktan geçiyor. Çünkü paketli gıdaların arkasında bulunan karışık etiketler, aslında bize içerikleri hakkında her şeyi söylüyor.

alerjik-cocuklar-icin-5-onlem-

Alerjik çocuklar için 5 önlem

“Ya çocuğum bilmeden yerse!” Anne babaların yüreğini ağzına getiren bir sorun alerjik şok. Örneğin değil bir fıstık tanesi, fıstığın tozunun bile olması ya da değil bir bardak süt, içinde bir süt damlasının dahi bulunması bir anda şiddetli alerjik tepkiye yol açabiliyor, nefes almada güçlüğe, bilinç kaybına hatta ölüme bile neden olabiliyor.

erkek-kisirliginda-mikrocip-avantaji

Erkek kısırlığında mikroçip avantajı

Uzun bir süredir kullanımda olan mikro akışkan çip teknolojisi ile sperm seçimi, kısırlık sorunu yaşayan erkeklere önemli avantaj sağlıyor. Tüp bebek uzmanlarına göre yöntem, yüzde 69,4 gibi bir başarı sağlıyor.

celik-cig-sut-satisinin-yasaklanmasi-soz-konusu-degil

Çelik: Çiğ süt satışının yasaklanması söz konusu değil

Çiğ sütün doğrudan arzına ilişkin açıklama yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, "Çiğ süt satışının yasaklanması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil" dedi.

kurubaklagillerin-9-faydasi

Kurubaklagillerin 9 faydası

Bağışık güçlendirici beslenmede kurubaklagiller ilk sıralarda yer alıyor. Kuru fasulye, mercimek, nohut, bakla, barbunya, börülce gibi besinlerin özellikle kış aylarında düzenli olarak tüketilmesi çok önemli.

balik-tuketmek-icin-12-onemli-neden

Balık tüketmek için 12 önemli neden!

Cildin erken yaşlanmasını, saçların kurumasını ve yıpranmasını önlüyor… Bağışıklık sistemini güçlendiriyor… Zihni açarak unutkanlığa karşı etkili oluyor… Keskin gözler için de birebir.

aci-biber-omru-uzatiyor

Acı biber ömrü uzatıyor

Yemeklerini acıyla tatlandırmaktan hoşlananlara iyi haber İngiliz, Çin ve Amerikalı bilimcilerden geldi. Bilim insanlarının ortak araştırması; acılı yiyecekler tüketmenin, kanser, kalp ve solunum hastalıklarından ölüm riskini azalttığını gösterdi.

bebeklerde-kolik-sorununa-akupunktur-tedavisi

Bebeklerde kolik sorununa akupunktur tedavisi

Bilim insanları her 5 bebekten birinde görülen ve "kolik" olarak tanımlanan ağlama nöbetleri için yeni bir tedavi yöntemi keşfetti. Haftada 2 kez yapılan akupunktur tedavisiyle ağlama nöbetlerinde belirgin bir düşüş kaydedildi.

migrene-karsi-hacamat

Migrene karşı hacamat

İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde açılan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi yaklaşık 1 aydır faaliyette. Merkeze en çok migren, depresyon ve eklem ağrıları için başvuru var.

soguk-havalara-kis-caylari-kalkani

Soğuk havalara kış çayları kalkanı

Kış havasının hastalıklara yol açmaması için beslenmede eksik edilmemesi gerekenler arasında kış çayları da bulunuyor. Ancak bu içeceklerin yarar yerine zarar vermemesi için miktarlarına ve yapılışına dikkat etmek gerekiyor.

karda-kista-kalbi-korumanin-8-kurali

Karda kışta kalbi korumanın 8 kuralı!

Kış aylarında hipertansiyon, ritim bozuklukları, kalp krizi, kalp yetmezliği ve kalp kökenli ani ölümlerin görülme sıklığı artıyor. Bunun temelinde de hava sıcaklığındaki düşme, fiziksel aktivitede azalma, hava kirliliği, hatalı beslenme alışkanlıkları ve hormonal değişiklikler gibi birçok faktör yatıyor.

kizilaydan-kan-bagisi-cagrisi

Kızılay'dan kan bağışı çağrısı

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kınık, kış mevsiminin olumsuzlukları nedeniyle düşük kan bağışının ortaya çıkardığı açığın, acil durum stoklarından karşılandığını belirterek, kan bağışı çağrısında bulundu.

turkiyede-1-yilda-4-bin-500-kisi-meslek-hastasi-oldu

Türkiye'de 1 yılda 4 bin 500 kişi 'meslek hastası’ oldu

Türkiye’de resmi kayıtlara göre son bir yılda 4 bin 500 kişiye ’meslek hastalığı’ teşhisi konuldu. Otomotiv ve ağır metal sektörü, meslek hastalığına yakalanmada en riskli iş kolları arasında. Akciğer ve kas-iskelet sistemi rahatsızlıkları ise şikâyetlerin ilk sırasında.

kanser-tedavisinde-bagisiklik-sistemini-duzenleyen-ilaclar

Kanser tedavisinde bağışıklık sistemini düzenleyen ilaçlar

Bilim insanlarının kanser tedavisinde yeni ajanların ve kanserle savaşta yeni araçların keşfi için adeta yarıştıklarını ifade eden Prof. Dr. Şahin, bu yarışın en önemli alanlarından birinin de immunoterapi (bağışıklık sistemi ile tedavi) alanında devam ettiğini belirtti. Kanser tedavisi gören ünlü müzisyen Attila Özdemiroğlu'nun da bu yöntem sayesinde önemli bir aşama kaydettiği belirtiliyor.

bakan-canikli-reklmi-yapilan-ballarin-tamami-sahte

Bakan Canikli: Reklâmı yapılan balların tamamı sahte

Bakan Canikli, reklâmları yapılan balları analiz ettirdiklerini ve tamamının sahte çıktığını açıkladı. “Arıya bile güvenmiyoruz balı kendimiz yapıyoruz” özdeyişini hatırlatan Bakan Canikli, bal reklamlarını durdurduklarını belirtti.

yerfistigi-erken-olum-riskine-care-olabilir

Yerfıstığı erken ölüm riskine çare olabilir

'Diğer fıstık türlerine göre ucuz olan yerfıstığı toplumun en fakir kesimlerinin sağlık sorunlarına çözüm olabilir' düşüncesiyle yola çıkan bilim insanları, yerfıstığının kalp hastalıkları ve erken yaşta ölüm riskini azalttığı sonucuna vardı.

iki-muz-nelere-kadirmis-inanamayacaksiniz

İki muz nelere kadirmiş inanamayacaksınız!

Bu yazıyı okuduktan sonra muza asla aynı gözle bakmayacaksınız! Son yapılan araştırmalara göre muz her derde deva bir meyve. Bir muz, anlık ve sürekli enerji veriyor. Peki ya iki muz nelere kadirmiş?

yeni-en-dogal-mucize-yabani-igde

Yeni en doğal mucize: Yabani İğde

Yeni en doğal mucize: Yabani İğde

cips-ve-kola-yasagi-buyuyor

'Cips ve kola' yasağı büyüyor

Sağlık Bakanlığı, 8 Mart Kadınlar Günü için bu yıl "kadın ve obezite" konusunu ana tema olarak seçti.