arabul-alsat
arabul-alsat
ya-makul-bir-faiz-oranini-benimsersiniz-ya-da-tedbirini-aliriz uzun-sure-istihdam-imkanina-sahip-meslekler gencler-nasil-is-bulacak simsek-trafik-sigortasinda-yeni-model-icin-calisiyoruz istihdam-seferberliginde-hedef-2-milyon bakan-nihat-zeybekciden-varlik-fonu-aciklamasi 2050nin-en-buyuk-ekonomileri bakan-elvandan-yatirimcilara-avantajlardan-yararlanin rusyadan-beklenen-haber-anlasma-onaylandi merkez-bankasindan-dolar-aciklamasi

İSO Meclis Toplantısı'nda konuşan Başbakan Yıldırım, bankaları uyardı. Yıldırım, "Tren kalkıyor hareketten önce son çağrıyı yapıyorum ya adam gibi makul bir faiz oranını

ABD'de yapılan bir araştırma ülkede 65 yaş ve üstü dönemde çalışmaya elverişli meslekleri belirledi.

Türkiye'de işsizlik oranı, geçen yıl aralıkta bir önceki yılın aynı ayına göre 1,9 puanlık artışla yüzde 12,7 seviyesinde gerçekleşti. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 668 bin

Başbakan Yardımcısı Şimşek, NTV yayınında soruları yanıtladı. "Durum hissedildiği kadar kötü değil, öngördüğümüz kadar da güçlü değil" diyen Şimşek, referandum sonrası

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, istihdam seferberliğiyle ilgili, "Hükümet olarak hedefimiz 1,5 milyon ama özel sektörün gayretiyle bu hedefe 2 milyon diyebiliriz" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Varlık Fonu'na ilişkin, “Yapılan uygulama son derece hukukidir. Varlık Fonu denetime tabidir, fon doğrudan Başbakana bağlıdır." dedi.

PWC’nin raporuna göre satın alma gücü paritesiyle dünyanın en büyük ekonomileri sıralamasında Türkiye 2050'de ilk 10'u zorlayacak. İşte 2050'de dünyanın en büyük ekonomileri...

Kalkınma Bakanı Elvan, "Türkiye'ye, Türkiye ekonomisine güvenin ve yatırımlarınızı ertelemeyin. Bu yıl yatırım yapan yatırımcılara önemli avantajlar sağlıyoruz. Yatırımcı için

Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi, Türk Akımı anlaşmasını onayladı. Projenin her iki hattı da 2019 sonunda hizmete girecek.

Yılın ilk enflasyon raporunu açıklayan Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya, "İhtiyaç duyulması halinde ilave parasal sıkılaştırma yapabileceğiz. Döviz piyasasında sağlıksız fiyat

ya-makul-bir-faiz-oranini-benimsersiniz-ya-da-tedbirini-aliriz

"Ya makul bir faiz oranını benimsersiniz ya da tedbirini alırız"

İSO Meclis Toplantısı'nda konuşan Başbakan Yıldırım, bankaları uyardı. Yıldırım, "Tren kalkıyor hareketten önce son çağrıyı yapıyorum ya adam gibi makul bir faiz oranını benimsersiniz veya biz bunun tedbirini alırız. Bunu bankacılarımız bir tehdit olarak algılamasın. Elimizde araçlarımız var. Ellerinden parayı falan alacak değiliz. Aracımız olduğunu bilsinler" diye konuştu.

uzun-sure-istihdam-imkanina-sahip-meslekler

Uzun süre istihdam imkanına sahip meslekler

ABD'de yapılan bir araştırma ülkede 65 yaş ve üstü dönemde çalışmaya elverişli meslekleri belirledi.

gencler-nasil-is-bulacak

Gençler nasıl iş bulacak?

Türkiye'de işsizlik oranı, geçen yıl aralıkta bir önceki yılın aynı ayına göre 1,9 puanlık artışla yüzde 12,7 seviyesinde gerçekleşti. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 668 bin kişi artarak 3 milyon 872 bin kişi oldu. Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Profesör Cem Kılıç, Melda Yücel Kocaalp'in konuya ilişkin sorularını yanıtladı.

simsek-trafik-sigortasinda-yeni-model-icin-calisiyoruz

Şimşek: Trafik sigortasında yeni model için çalışıyoruz

Başbakan Yardımcısı Şimşek, NTV yayınında soruları yanıtladı. "Durum hissedildiği kadar kötü değil, öngördüğümüz kadar da güçlü değil" diyen Şimşek, referandum sonrası canlanmanın başlayacağını belirtti. Otomatik BES'te cayma hakkını kullananların yüzde 26 olduğunu açıklayan Şimşek, trafik sigortasında yeni model üzerinde çalıştıklarını kaydetti.

istihdam-seferberliginde-hedef-2-milyon

İstihdam seferberliğinde hedef 2 milyon

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, istihdam seferberliğiyle ilgili, "Hükümet olarak hedefimiz 1,5 milyon ama özel sektörün gayretiyle bu hedefe 2 milyon diyebiliriz" dedi.

bakan-nihat-zeybekciden-varlik-fonu-aciklamasi

Bakan Nihat Zeybekçi'den varlık fonu açıklaması

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Varlık Fonu'na ilişkin, “Yapılan uygulama son derece hukukidir. Varlık Fonu denetime tabidir, fon doğrudan Başbakana bağlıdır." dedi.

2050nin-en-buyuk-ekonomileri

2050'nin en büyük ekonomileri

PWC’nin raporuna göre satın alma gücü paritesiyle dünyanın en büyük ekonomileri sıralamasında Türkiye 2050'de ilk 10'u zorlayacak. İşte 2050'de dünyanın en büyük ekonomileri...

bakan-elvandan-yatirimcilara-avantajlardan-yararlanin

Bakan Elvan'dan yatırımcılara 'avantajlardan yararlanın'

Kalkınma Bakanı Elvan, "Türkiye'ye, Türkiye ekonomisine güvenin ve yatırımlarınızı ertelemeyin. Bu yıl yatırım yapan yatırımcılara önemli avantajlar sağlıyoruz. Yatırımcı için 2017 yılı son derece cazip" dedi.

rusyadan-beklenen-haber-anlasma-onaylandi

Rusya'dan beklenen haber! Anlaşma onaylandı

Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi, Türk Akımı anlaşmasını onayladı. Projenin her iki hattı da 2019 sonunda hizmete girecek.

merkez-bankasindan-dolar-aciklamasi

Merkez Bankası'ndan "dolar" açıklaması

Yılın ilk enflasyon raporunu açıklayan Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya, "İhtiyaç duyulması halinde ilave parasal sıkılaştırma yapabileceğiz. Döviz piyasasında sağlıksız fiyat oluşumlarına gerekli tedbirleri alacağız" dedi. Çetinkaya, enflasyonun yıl sonunda yüzde 8 olarak öngörüldüğünü açıkladı. MB Başkanı, S&P'nin Merkez Bankası'na yönelik yorumlarına katılmadığını söyledi.

damla-sakizi-yeni-gelir-kapisi-olacak

Damla sakızı yeni gelir kapısı olacak

Muğla'da, gıda ve kozmetik sanayi ile tıbbi ilaç yapımında kullanılan, kilosu 1100 liraya satılan damla sakızı için başlatılan bahçe çalışmaları sürüyor.

tuketen-degil-ureten-olmak-istedi-kendi-isini-kurdu

"Tüketen değil, üreten" olmak istedi kendi işini kurdu

"Tüketen değil, üreten" olmak düşüncesiyle İstanbul'da çalıştığı yüksek gelirli işinden istifa edip memleketi Uşak'a gelen genç girişimci, kurduğu "pelet yakıtı" tesisinde siparişlere yetişemiyor. Girişimci Furtana "Avrupa 50 yıldır peletle ısınıyor, enerji ormanlarından elde edilen odunlar işlendikten sonra yakıta dönüşüyor. Pelet, kömürden çok daha çevreci doğalgazdan bile hesaplı, siparişlere yetişemiyoruz. Yeni yatırımlarla günlük üretim kapasitemizi 35 tona çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

gida-fiyatlari-icin-dugmeye-basildi-iste-plan

Gıda fıyatları için düğmeye basıldı! İşte plan

Sebze - meyve fiyatları tarladan markete kadar katlanıyor. gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bu durumun önüne geçmek için bir dizi önlemler aldı.

mehmet-simsekten-fitch-tepkisi

Mehmet Şimşek'ten Fitch tepkisi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in Türkiye'nin kredi notunu bir basamak düşürmesine Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tepki gösterdi.

maliye-bakani-yapilandirmada-ikinci-sans-yururluge-girdi

Maliye Bakanı: "Yapılandırmada ikinci şans" yürürlüğe girdi

Maliye Bakanı Ağbal, ödemelerini süresinde yapmadıkları için yeniden yapılandırma uygulamasının getirdiği hakları kaybedenlere ikinci bir şans veren yasanın yürürlüğe girdiğini belirtti.

euro-cokebilir

"Euro çökebilir"

ABD'nin Avrupa Birliği Büyükelçisi olacağı iddia edilen Theodore Roosevelt Malloch, "Euro, önümüzdeki 1-1,5 yıl içerisinde çökebilir" dedi.

15-temmuz-sehitler-koprusunde-giseler-kalkiyor

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde gişeler kalkıyor

Ulaştırma Bakanı Arslan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde serbest geçiş uygulamasını bu yıl içinde hayata geçireceklerini söyledi.

elektrikte-tuketim-rekoru-kirildi

Elektrikte tüketim rekoru kırıldı

Türkiye'de geçen yıl elektrik tüketimi, 2015'e göre yüzde 4,3 artışla 277,2 milyar kilovatsaate ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesiyle rekor kırdı.

ertem-merkez-bankasi-faiz-aracini-kullanabilir

Ertem: Merkez Bankası faiz aracını kullanabilir

Merkez Bankası'nın son dönemde dolara karşı aldığı önlemlerle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ertem, "Merkez Bankası faiz aracını kullanabilir, bu da masadadır" dedi.

girisimciye-dort-koldan-destek-geliyor

Girişimciye "dört koldan" destek geliyor

Başbakan Yardımcısı Şimşek, Türkiye'de girişimcilerin finansman sorununu çözmek ve gençleri de girişimciliğe teşvik etmek amacıyla devrim niteliğinde destekler vereceklerini belirtti.