arabul-alsat
arabul-alsat
somestr-tatili-yarin-sona-eriyor yok-baskani-sarac-ogretmenlik-bolumlerine-basari-sarti aof-ogrencilerine-mujde finlandiya-modeliyle-yeteneklerini-kesfettiler iptal-edilen-sorularin-puanlamasi-kdkya-tasindi mebde-yeni-mufredat-sanat-ve-spor-derslerinin-saati-artiyor pisa-sonuclari-ve-hukumetin-tepkisi meb-15-bin-sozlesmeli-ogretmen-alinacak meb-veri-tabanindan-ogrencilerin-bilgileri-calinmis osym-tum-kpssleri-inceleyecek

23 Ocak 2017'de başlayan yarıyıl tatilinin ardından, 2016-2017 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi yarın başlayacak.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, öğretmenlik bölümlerine girişte ilk 240 bine girme şeklinde başarı sıralaması şartının getirildiğini bildirdi.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, tek ders sınavlarının bu yıldan itibaren üç derse çıkarıldığını bildirdi.

Van'da rehber öğretmen Yasin Birinci, Finlandiya modelini örnek alarak görev yaptığı okulda kurduğu çeşitli atölyeler ile hem öğrencilerin yeteneklerinin ön plana çıkmasını hem de

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 2. Dönem Sınavı'na giren bazı adaylar, sınavda iptal edilen soruların doğru kabul

Milli Eğitim Bakanlığınca uzun süredir hazırlıkları süren müfredat çalışmaları kapsamında bazı kademelerdeki derslerin sayısında azalma yapılırken sanat ve spor derslerinin

540 bin öğrenci arasında yapılan Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) sınavının sonuçlarına göre, Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada yer aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı 15 bin sözleşmeli öğretmen alınacağını açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı 15 bin sözleşmeli öğretmen alınacağını açıkladı. Milli Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı 81 ilin müdürlüklerine gönderdiği mesajda, sisteme giriş yapılan şifrelerin sosyal medya üzerinden, "bakanlık içindeki kötü niyetli kişilere" verildiği

ÖSYM Başkanı Ali Demir, 2010'da yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları'nda (KPSS) kopyaya ilişkin yürütülen soruşturmada 2010 öncesi ve sonrasındaki tüm sınavları inceleyeceklerini

somestr-tatili-yarin-sona-eriyor

Sömestr tatili yarın sona eriyor

23 Ocak 2017'de başlayan yarıyıl tatilinin ardından, 2016-2017 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi yarın başlayacak.

yok-baskani-sarac-ogretmenlik-bolumlerine-basari-sarti

YÖK Başkanı Saraç: Öğretmenlik bölümlerine başarı şartı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, öğretmenlik bölümlerine girişte ilk 240 bine girme şeklinde başarı sıralaması şartının getirildiğini bildirdi.

aof-ogrencilerine-mujde

AÖF öğrencilerine müjde

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, tek ders sınavlarının bu yıldan itibaren üç derse çıkarıldığını bildirdi.

finlandiya-modeliyle-yeteneklerini-kesfettiler

Finlandiya modeliyle yeteneklerini keşfettiler

Van'da rehber öğretmen Yasin Birinci, Finlandiya modelini örnek alarak görev yaptığı okulda kurduğu çeşitli atölyeler ile hem öğrencilerin yeteneklerinin ön plana çıkmasını hem de derslerini severek yapmalarını sağladı.

iptal-edilen-sorularin-puanlamasi-kdkya-tasindi

İptal edilen soruların puanlaması KDK'ya taşındı

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 2. Dönem Sınavı'na giren bazı adaylar, sınavda iptal edilen soruların doğru kabul edilerek puanlamaya dahil edilmesi için KDK'ya başvurdu.

mebde-yeni-mufredat-sanat-ve-spor-derslerinin-saati-artiyor

MEB'de yeni müfredat! Sanat ve spor derslerinin saati artıyor

Milli Eğitim Bakanlığınca uzun süredir hazırlıkları süren müfredat çalışmaları kapsamında bazı kademelerdeki derslerin sayısında azalma yapılırken sanat ve spor derslerinin haftalık saati artırılacak.

pisa-sonuclari-ve-hukumetin-tepkisi

PISA sonuçları ve hükümetin tepkisi

540 bin öğrenci arasında yapılan Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) sınavının sonuçlarına göre, Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada yer aldı.

meb-15-bin-sozlesmeli-ogretmen-alinacak

MEB: 15 bin sözleşmeli öğretmen alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı 15 bin sözleşmeli öğretmen alınacağını açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı 15 bin sözleşmeli öğretmen alınacağını açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamasına göre, KPSS puanı 50 ve üzeri olanlar sözlü sınava başvurabilecek. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL kapsamında yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile 25 bine yakın öğretmen görevden alınmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edilen kadrolar için 2016 KPSS10 ve KPSS121 puan türlerinden 50 ve üzeri taban puana sahip adaylar başvurabilecek. Ön başvurular 8-11 Ağustos tarihlerinde yapılacak. MEB'den yapılan açıklama şöyle: 27/07/2016 tarihli ve 29783 Sayılı (Mükerrer 2.) Resmi Gazetede Yayımlanan 668 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler İle Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile 03/08/2016 tarihli ve 29790 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik doğrultusunda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrası kapsamında, Bakanlığımızın boş öğretmen norm kadrosu bulunan örgün ve yaygın eğitim kuramlarına 15.000 pozisyona sözleşmeli öğretmen istihdam edilecektir. İlan edilen kadrolar için 2016 KPSS10 ve KPSS121 puan türlerinden 50 ve üzeri taban puana sahip adaylar, sözlü sınav için http://ikgm.meb.gov.tr adresinden başvuru yapabilecektir. En yüksek puanlı adaydan başlamak üzere ilan edilen kadronun üç katı kadar aday sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınavlar Türkiye genelinde oluşturulan 18 sınav merkezinde gerçekleştirilecektir. Adaylar sınav merkezi tercihlerine göre sözlü sınava girecek ve ardından başarılı olanlar arasından puan üstünlüğüne göre tercihler alınıp atamalar gerçekleştirilecektir. Sözleşmeli öğretmen alımı ile ilgili sözlü sınava alınacak adaylara ilişkin süreç takvimi, yapılacak iş ve işlemler, Bakanlığımız www.meb.gov.tr internet sitesinden duyurulacaktır. Bilindiği üzere Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 20 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştirileceğinden KPSS121 puan türüne göre atanacak adayların sınav takvimi duyuru ekinde yer alan Takvim'in sağ sütununda düzenlenmiştir. (HABER MERKEZİ)

meb-veri-tabanindan-ogrencilerin-bilgileri-calinmis

MEB veri tabanından öğrencilerin bilgileri çalınmış!

Milli Eğitim Bakanlığı 81 ilin müdürlüklerine gönderdiği mesajda, sisteme giriş yapılan şifrelerin sosyal medya üzerinden, "bakanlık içindeki kötü niyetli kişilere" verildiği belirtildi. Milli eğitimin veri tabanındaki bu 'veri hırsızlığı' yüzbinlerce öğrenci ve öğretmenin kişisel verilerinin çalındığı tahmin ediliyor.

osym-tum-kpssleri-inceleyecek

ÖSYM tüm KPSS'leri inceleyecek!

ÖSYM Başkanı Ali Demir, 2010'da yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları'nda (KPSS) kopyaya ilişkin yürütülen soruşturmada 2010 öncesi ve sonrasındaki tüm sınavları inceleyeceklerini açıkladı.

ucretsiz-takviye-kursu-basladi

'Ücretsiz takviye kurs'u başladı

Dersanelerin kapatılması sürecinde gündeme gelen "okullarda ücretsiz takviye kurs" uygulaması başladı. En yoğun başvuru İstanbul'da yapılıyor. Öğrencilerin en çok tercih ettiği ders ise "matematik".